De Malaysian Investment Development Authority (MIDA) heeft de Malaysia Golden Visa, ofwel de Investor Pass, gelanceerd. Dit markeert een belangrijk moment in de snelgroeiende markt voor investeringsmigratie in Zuidoost-Azië. In tegenstelling tot traditionele, omslachtige visumsystemen is deze nieuwe Investor Pass snel, duidelijk en strategisch opgezet. Het programma is ontworpen voor serieuze ondernemers en investeerders, en dus niet voor toeristen of pensionado’s.
Wat houdt de Malaysia Golden Visa in?
De Malaysia Golden Visa verschilt van programma’s die substantiële vastgoedinvesteringen of bankdeposito’s vereisen. Dit programma biedt juist een business-first toelatingsroute voor ondernemers die een bedrijf willen opzetten, aansturen of uitbreiden in Maleisië.
De Investor Pass biedt een verblijf van maximaal twaalf maanden, verdeeld in een eerste periode van zes maanden met optie tot verlenging met zes maanden. De verwerkingstijd is kort: vijf werkdagen. Aanvragers moeten aantonen dat ze daadwerkelijk zakelijke activiteiten ondernemen. U moet dus een actieve beslisser zijn—zoals CEO, oprichter of investeerder—die bijdraagt aan de economische ontwikkeling van het land.

Kenmerken Golden Visa
- Duur: tot 12 maanden (6 maanden + 6 maanden verlenging)
- Behandeling: binnen vijf werkdagen
- Doelgroep: senior executives, investeerders en ondernemers
- Kosten: RM 1.296 (ongeveer USD 307)
- Geldigheid: vasteland (peninsular) Maleisië en Labuan (Borneo)
- Gezinsleden: niet inbegrepen
- Arbeid: niet toegestaan onder dit visum
De Investor Pass biedt investeerders snelle toegang tot Maleisië, zodat ze zakelijke kansen kunnen verkennen zonder tegen allerlei bureaucratische aangelegenheden aan te lopen.
Waarom nu kiezen voor Maleisië?
De Maleisische economie groeit en de overheid hervormt haar immigratiebeleid om investeerders aan te trekken. De Investor Pass sluit aan op Maleisië’s doel om uit te groeien tot de meest aantrekkelijke investeringsbasis binnen ASEAN.
Strategische voordelen
- Centrale ligging in Zuidoost-Azië, dichtbij belangrijke handelsroutes
- Lage operationele kosten voor productie, logistiek en digitale diensten
- Engelstalige beroepsbevolking en aantrekkelijk (zakelijk) klimaat
Structuur van de Investor Pass
Het programma omvat drie categorieën investeerders:
- Nieuwe investeerders
- Pipeline-investeerders (momenteel in onderhandelingen of wachtend op terugkoppelingen van MIDA
- Bestaande investeerders
Een sandbox van één jaar
De Investor Pass fungeert als een testperiode van twaalf maanden waarin investeerders markten kunnen verkennen, partnerschappen kunnen ontwikkelen en uitbreidingsstrategieën kunnen vormgeven. De eerste zes maanden worden gebruikt voor verkenning, daarna kan verlenging volgen op grond van (aantoonbare) voortgang. Dit kan tevens gelden als opstap naar MM2H (Malaysia My Second Home) of PVIP (Premium Visa Programme).
Aanvraagprocedure
Het traject omvat:
- Beoordeling van geschiktheid
- Verzamelen van documentatie
- MIDA-ondersteuningsbrief verkrijgen
- Indienen via Xpats Gateway
- Goedkeuring binnen vijf werkdagen
- Organiseren van aankomst, stempels en bankzaken
- Vestigen van activiteiten in de eerste zes maanden
- Aanvragen van verlenging met bewijs van voortgang
Checklist voor succesvolle afhandeling
- Formuleer investeringsdoelen
- Laat de documentatie vooraf controleren
- Verzamel relevante bedrijfsdocumenten
- Maak een investeringsplan, passend bij MIDA
- Dien aanvraag in via Xpats Gateway
- Plan relocatie en bankzaken
- Documenteer alles
- Evalueer na zes maanden
Het programma onderscheidt zich door snelheid, lage kosten en focus op daadwerkelijke waardecreatie. Het biedt een toekomstgericht alternatief voor regio’s die restrictiever worden. Meer weten? Neem vrijblijvend contact op met Nomair van Wijk.
Winstgevendheid verhogen en uw bedrijf in waarde laten toenemen?
UBS Business Value Creation Services ondersteunt organisaties bij het verhogen van winst- en bedrijfswaarde. Ons team focust zich hierbij op domeinen die de grootste impact hebben op het bedrijfsresultaat. Lees meer →




Reageer op dit bericht